Kassidele tuppa muru

May 3, 2017

| Autor:

Istutasin tuppa pottidesse mõned taimed, et need ette kasvatada ja suve poole välja istutada. Otse loomulikult olid kohal huvilised kassid, et tegevusse oma panus anda.

 

Kassidele meeldib aeg-ajalt rohelisi toataimi näksimas käia. Mõistagi ei tohi neil lasta kõike närida, sest paljud taimed on kasside jaoks mürgised. Kassid ei käi taimi närimas mitte taimede lõhkumise pärast vaid seetõttu, et see on kasulik nende seedetraktile. Rohu söömine pärsib karvapallide moodustumist soolestikus. Seega on vajalik kassidele aeg-ajalt tuppa muru kasvama panna. Lootsin, et see aitab mul säästa ka oma pisikesi ette kasvatatud taimekesi. 

 

Muru jaoks kasutasin potina ära tühja tordikarbi. Tordikarbi kaanest sai põhi ja põhjast sai kaas kaitseks kasside eest kuni muru kasvab. Kaane sisse tegin naaksliga väikesed õhuaavad.

 

Muru istutamise ajal olid ülejäänud kassid väljas ja kodus koos minuga ainult Miku, kes huviga muru istutamist jälgis. Seemnete pakki pidi muidugi käppama, sest kõik uued asjad tuleb järgi katsuda.

 

Mõned päevad hiljem olid seemned juba idanema hakanud ning vähem kui nädala pärast väljas ilus roheline rohi. Kassidele see igatahes meeldis. Kahjuks ei päästnud minu taimekesi ei muru ega kaanega istutuskastid. Pontsu avastas kastide kaante pealt õhuavad, millesse sai käpa sisse pista. Nii ma ühel hommikul leidsin mitmest taimekastist ainult varred ilma lehtedeta, sest lehtedele oli Pontsu käpa taha saanud. Eks istutan uued taimed, vähemalt Pontsul oli huvitav.

 

Kui pole viitsimist mulla ja seemnetega jännata, siis loomapoes on müügil ka kastid, kus on juba seemned koos pinnasega sees. Vaja on vaid vett lisada ja muru hakkabki kasvama. Ma olen neid mõned korrad proovinud ja eelistan pigem ise istutada. Põhiliselt seepärast, et pinnase osa on neis kastides väike ja taimed ei saa korralikult juuri alla ajada. Kassid sikutavad lõpuks muru koos juurtega välja. Seepärast võtsingi põhjaks tordikarbi, millesse saab taimedele juurte kasvatamiseks piisavalt mulda sisse panna ning muru peab kauem vastu. Teema lõpetuseks on siin väike video Mikust.

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Viimased sissekanded

November 23, 2018

October 22, 2018

April 13, 2018

April 8, 2018

January 15, 2018

Please reload

Arhiiv
Please reload

Väike abi on parem kui mitte midagi ning lõpuks mitu väikest annab kokku palju :)

A little help is better than nothing. In the end little things summed up makes something bigger :)

  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Social Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now