top of page

Laanekass ja sõbrad

Laanekassi kodu on koht, kus saad toetada kasse, kellel oma kodu ei ole. Enamasti küsitakse annetusi, aga Laanekass ei küsi vaid pakub kaupa - osta väike mänguasi rõõmuks oma lemmikule ja müügitulu läheb MTÜ Tartu Kassikaitsele (neist saab lähemalt lugeda lehelt http://www.kassidkoju.eu/).

Miks peaks keegi tahtma siit midagi osta? Ega ei peagi aga võib, sest abistamine teeb enesetunde heaks. Pealegi teevad Laanekassi mänguasjad kassid rõõmsaks -  seda teavad kõik Laanekassi kodus elavad kassid!

Sassile meeldib magada teki all

Laanekassi kodu avas oma uksed veebis 20. veebruaril 2017. aastal. Miks? Sest Laanekass tahab aidata. Laanekassi mitte-veebi-kodus elab püsivalt 3 kassi, kes on kõik olnud kunagi tänavakassid (loe: tõug Taibukas-Eesti-Lühikarvaline-Prügikastikass) ja jõudnud minu juurde läbi MTÜ Tartu Kassikaitse. Lisaks olen aja jooksul pakkunud hoiukodu mitmele kassile. Neist päris kodu on leidnud 6 kassi. Praegugi on Laanekassi juures 2 päris oma kodu ootavat hoiulist.  Tahaks aidata rohkem, kuid Laanekassi mitte-veebi-kodu hakkab kitsaks jääma.

Laanekassile meeldib käsitööd teha ja nii tuli mõte avada Laanekassi veebikodu, kus pakkuda enda kätetööna ja südamesoojaga valmistatud mänguasju müügiks. Tahan rõhutada, et selle tegevuse mõte pole teenida omakasu, sest ma ei suudaks ka parema tahtmise korral konkureerida suurte tootmis-ettevõtetega või loomapoodidega ja see polegi eesmärk.

 

Eesmärk on pakkuda inimestele toetuse ja annetuste eest midagi vastu - kasvõi väike käsitööna tehtud pehme pall kassile / lapsele / koerale mängimiseks. Järgmine kord poest mänguasja ostes mõtle järgi - ehk soovid mõne suurkorporatsiooni toetamise asemel koduta kasse aidata.

Oled huvitatud kaasa aitama? Siis vali Laanekassi kodust midagi meeldivat ning esita tellimus. Lisaks märgi soovi korral tellimuse juurde oma nimi/märksõna ja oled lisatud ka toetajate nimekirja.

Muide, kui oled jõudnud lugemisega siia, siis tänan väga tähelepanu eest - oled juba praegu pühendanud mulle rohkem aega kui ükski loomapood, keda olen sellesse heategevuslikku üritusse kaasata püüdnud - nad ei olnud nõus võtma oma poodi asju, mis neile kasu ei too.

bottom of page